Nový typ vrchnáku – konopa termo

BranislavBozik   30. január 2016   Komentáre vypnuté na Nový typ vrchnáku – konopa termo

Do ponuky zaraďujem nový typ vrchnáku, ktorý je skonštruovaný podľa požiadaviek SZV. Vrchnák vyrábam pre všetky typy zostáv – izolované, cinkované i šróbované. Popis a technické prevedenie: Kostru vrchnáku tvorí rám z vejmutovky, hrúbka 25 mm a výška 80 mm. Rám je v rohoch začapovaný, zlepený a zošróbovaný – ASSY 3.0, 5 x 40 mm. Rám je aj zafalcovaný, tzn…. Read more »

Čechoslovák, Jednotný Úľ izolovaný – rozmery, technológia a cenník.

BranislavBozik   16. január 2016   Komentáre vypnuté na Čechoslovák, Jednotný Úľ izolovaný – rozmery, technológia a cenník.

Začínam s výrobou izolovaného úľa na rámikovú mieru Čechoslovák, Jednotný Úľ. Do výroby zaraďujem nástavkové zostavy pre 11 rámikové a 10 rámikové spôsoby včelárenia na rámikovej miere 370 x 300 s možnosťou kombinácie s nízkymi medníkmi na rámikovú mieru 370 x 170 mm. Ako alternatívu pre medníky ponúkam tenkostenné nástavky  na 370 x 300 aj 370 x 170. Hrúbka steny 30mm,… Read more »

Uvádzacie ceny na B10 Tatran

BranislavBozik   10. január 2016   Komentáre vypnuté na Uvádzacie ceny na B10 Tatran

B10 Izolovaný, Tatran   Nadstavky sa skladajú z dvoch čapovaných rámov o výške 40mm. Rohové čapy rámov sú zlepené a hrubodrôtenou sponou spojené. Zvnútra je sponami nastrelený obklad typu dlážkovica bez skosených hrán. Zvonka tatranský obklad. Ako izolácia je použitý 20mm polystyrén, alebo 20mm konopná izolácia.   Nadstavky sú falcované, výška falcu 15mm. Rozmery vnútorného falcu sú 495mm x 435mm. Vonkajší… Read more »

Šróbované kisničky za veľmi výhodné ceny

BranislavBozik   12. december 2015   Komentáre vypnuté na Šróbované kisničky za veľmi výhodné ceny

V kategóriii tenkostenných úľov je moja priorita najvyššia kvalita a prirodzenosť prevedenia. Preto vyrábam kisničky s cinkovaným spojom uzamknutým bukovým kolíkom. Cena takýchto kisničiek je však trochu vyššia ako pri klasickom, šróbovanom prevedení aké ponúkajú ostatní výrobcovia. Navýšenie ceny sa prejavuje najmä pri nízkonástavkových zostavách, pri väčšom množstve dopytovaných zostáv. Aby som umožnil profitovať z našej profesionálnej strojovej výbavy, z… Read more »

Izolované zostavy B10 a Čechoslovák, začíname s výrobou

BranislavBozik   8. október 2015   Komentáre vypnuté na Izolované zostavy B10 a Čechoslovák, začíname s výrobou

S radosťou Vám oznamujem, že od 1. januára 2016 budú k odberu už aj izolované zostavy B10 a Čechoslovák. Obidve zostavy majú k dispozícii aj nízke nadstavky. V ponuke ku izolovaným zostavám sú aj tenkostenné medníky, s klasickým “kisničkovým” prevedením, to jest rohový spoj – ostrý striedavý cink 15mm/15mm a drevo vejmutovka 10-12% vlhkosti. Prevedenie izolovaného nadstavku je hore a dole… Read more »

V ponuke už aj stropné krmítko, výklz, durofol a hobra

BranislavBozik   8. október 2015   Komentáre vypnuté na V ponuke už aj stropné krmítko, výklz, durofol a hobra

Do sériovej výroby som od septembra zaradil aj tieto doplnky: Stropné krmítko – plastové 6 litrové krmítko z výrobného závodu Ješded vkladáme a šróbujeme do masívneho 8cm vysokého čapovaného a falcovaného rámu. Cena krmítka je 12€. Výklz – 4cm vysoký čapovaný a falcovaný rám z masívneho  dreva, na ktorom je sololit s dvomi rohovými kovovými výklzmi. Cena je 10€. Durofol,… Read more »

Výroba tenkostenných včelích úľov

Výroba úľov slovenskej miery – A, B, E, sériovo B10, B12 a E10, úľov langstroth – sériovo 2/3, 3/4, 1/1 a jumbo. Sme profesionálna výroba úľov, ktorá vznikla pri včelej farme. Úle vyrábame z borovice vejmutovky, ktorá je považovaná za najvhodnejšie drevo na výrobu úľov. Jej hlavné výhody sú nízka gramáž, pre porovnanie suchá VJ má 340kg/m3, smrek má 450kg/m3 a… Read more »